Gmina Hrubieszów: Zatrzymane prawo jazdy, wysoki mandat i 10 punktów karnych. Wpadł w miejscu naniesionym na KMZB

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się podróż 30-letniego mieszkańca gm. Hrubieszów, kierującego pojazdem marki Audi. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym w punkcie naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklamy

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie stworzone dla społeczeństwa, pozwalające przekazywać informację o zagrożeniach występujących w okolicy. Każde zgłoszenie jest przez policjantów sprawdzane.

W miniony weekend policjanci hrubieszowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscu oznaczonym jako „potwierdzone” w miejscowości Ubrodowice, gm. Hrubieszów. Z informacji zawartych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wynika, że dochodzi tam do częstego przekraczania prędkości przez kierujących.

Reklamy

I tym razem informacje od obywateli się potwierdziły. Kierowca pojazdu marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem, a pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Natomiast za popełnione wykroczenie 30-latek został ukarany wysokim mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)