Gmina Hrubieszów: Zbiórka dla zwierzaków

Zapraszamy do wsparcia zbiórki karmy oraz darów dla podopiecznych „Adopcje – Zamość” – organizacji, która od lat pomaga bezdomnym kotom i psom często ratując je z ulicy.

Reklamy

Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach pracująca w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach organizuje zbiórkę karmy oraz darów dla podopiecznych „Adopcje – Zamość”.

Jest to organizacja, która od lat pomaga bezdomnym kotom i psom często ratując je z ulicy. Każdego roku pod ich opiekę trafia mnóstwo porzuconych, bezdomnych zwierząt. Część podopiecznych szybko znajduje nowy dom, lecz do wykarmienia wciąż pozostaje spora liczba zwierzaków. Każda rzecz przyniesiona przez darczyńców, nawet w niewielkiej ilości, będzie pomocą dla wolontariuszy przy opiece nad zwierzętami. Jest to druga zbiórka charytatywna dla podopiecznych „Adopcje – Zamość” organizowana przez bibliotekę. W tamtym roku wspólnie uzbieraliśmy prawie 340 kg karmy, co na jakiś czas pomogło zwierzakom przetrwać najgorszy okres jakim jest zima, więc i w tym roku pokażmy, że ludzi o dobrym sercu nie brakuje.

Reklamy

­

Zbierane są: karma mokra i sucha dla psów i kotów, miski, smycze, obroże, podkłady higieniczne, żwirek, kuwety, legowiska, transportery, preparaty na odpchlenie, zabawki dla psów i kotów, drapaki, budki styropianowe dla kotów, koce, narzuty i ścierki.

Prosimy o dostarczenie darów do:

  • Bibliotek Gminy Hrubieszów w (Czerniczynie, Dziekanowie, Kosmowie, Moniatyczach, Stefankowicach),
  • Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach,
  • sklepów w (Dziekanowie, Koble, Wołajowicach).

Osoby mieszkające na terenie gminy Hrubieszów, które nie mają jak dostarczyć darów, a chcą pomóc proszone są o kontakt pod nr. tel. 84 691 80 19 w godzinach pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Moniatyczach lub email: gbpmoniatycze@gok-wolajowice.pl.

Akcja trwa od 3 października do 30 listopada 2022 roku.

Razem możemy więcej!

­

źródło, grafika Gmina Hrubieszów

opr. Iwona Tatarek / Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach


Zobacz też:

Słodki Kiermasz w Werbkowicach. Udało się zebrać 4023,55 zł [ZDJĘCIA]

Słodki Kiermasz w Werbkowicach. Udało się zebrać 4023,55 zł [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →