27 września 2023

Gmina Mircze: Pocisk artyleryjski odnaleziony na słupie energetycznym

Pocisk prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej odnaleźli pracownicy Zakładu Energetycznego na terenie gminy Mircze. Pocisk znajdował się na słupie energetycznym.

Reklamy

Wczoraj, pracownicy Zakładu Energetycznego poinformowali policjantów o odnalezieniu niewybuchu na terenie gminy Mircze. Pocisk był wetknięty w słup energetyczny, który znajdował się około 10 metrów od głównej drogi.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do znaleziska. Na miejsce skierowano policjanta z Nieetatowej Grupy Minersko – Pirotechnicznej hrubieszowskiej komendy.

Reklamy

***

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

Reklamy

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Gmina Trzeszczany: Pożar domu w miejscowości Zadębce Kolonia. 84-letni mężczyzna został bez dachu nad głową – ZDJĘCIA

Gmina Trzeszczany: Pożar domu w miejscowości Zadębce Kolonia. 84-letni mężczyzna został bez dachu nad głową – ZDJĘCIA

 

LykoLand