Gmina Mircze: Pomoc w dotarciu do punktu szczepień

W gminie Mircze został uruchomiony specjalny telefon kontaktowy dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciw COVID-19.

Reklamy

Mieszkańcy Gminy Mircze mogą dzwonić pod całodobowy numer tel. 501 302 282.

Osoby uprawnione do dowozu do punktu szczepień:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miasta poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
  • osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Osoby chcące skorzystać z transportu (po wcześniejszym umówieniu terminu szczepienia) proszone są o kontakt  z Gminą Mircze pod podanym numerem telefonu najpóźniej dzień przed planowanym szczepieniem.

Przypominamy, że 15 stycznia br. rozpoczęła się rejestracja chętnych do szczepienia seniorów, którzy ukończyli lub ukończą w 2021 roku 80 lat (rocznik do 1941 r. włącznie).  Rejestracji na bezpłatne szczepienia odbywa się poprzez:

  • dedykowaną informację pod numerem: 989,
  • Internetowe Konto Pacjenta,
  • lekarza POZ (lekarza rodzinnego)

(info i fot.: UG Mircze)


Zobacz też:

Gmina Mircze: Konkursy bożonarodzeniowe rozstrzygnięte, nagrody rozdane – ZDJĘCIA

Gmina Mircze: Konkursy bożonarodzeniowe rozstrzygnięte, nagrody rozdane – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie