Gmina Mircze: Ponad 70 kartonów z glukozą w krzakach

Hrubieszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z pracowników Nadleśnictwa Mircze, że w miejscowości Łasków ujawniono w zaroślach pudełka z nieustaloną substancją. Policjanci zabezpieczyli na miejscu 74 kartony, w których znajdowało się ponad 700 butelek wypełnionych glukozą.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Łasków, na terenie należącym do Nadleśnictwa Mircze.

Jak ustalono, jeden z pracowników Nadleśnictwa zauważył w zaroślach stertę pudełek pozostawionych w lesie. Nadleśnictwo reagując na zastaną sytuację, niezwłocznie poinformowało o sprawie policję.

Policjanci na miejscu ujawnili 74 kartony wypełnione nieznaną substancją. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to 5 % roztwór glukozy. Łącznie zabezpieczono ponad 700 sztuk butelek tej substancji.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia oraz kto i w jakim celu ją tam pozostawił.

Według przepisów prawa farmaceutycznego, kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)