Gmina Mircze: Przebudowa i remonty dróg gminnych

W ciągu miesiąca w gminie Mircze powstaną ponad 3 kilometry nowych, asfaltowych dróg. Przetarg na wykonanie robót już został rozstrzygnięty, a umowa z wykonawcą robót zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Reklamy

Firma z Hrubieszowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, ma wyrównać podbudowę i położyć nawierzchnię w sumie na 11 odcinkach gminnych tras. Za prawie 440 tysięcy złotych asfaltem zostaną wyłożone fragmenty dróg w Ameryce, Miętkiem, Miętkiem Kolonii, Starej Wsi, Prehoryłem, Tuczapach, Mołożowie, a także na ulicach Nadbużnej w Kryłowie, Targowej i byłym osiedlu POM w Mirczu oraz trasie do cmentarza w Wiszniowie. 

Zgodnie z harmonogramem robót wszystkie drogi mają być gotowe do 20 września.

Reklamy

Ponadto w ciągu najbliższych kilku miesięcy na gminne trasy zostanie wysypanych 5050 ton kruszywa drogowego. To druga partia tego materiału, bo wcześniej, za pieniądze z funduszu sołeckiego, gmina zakupiła ponad 2200 ton. – Razem daje to ponad 7 tysięcy ton surowca, czyli około… 300 TIR-ów, co jest największą dostawą materiału przeznaczonego na remonty dróg od 1985 roku, kiedy część tras w gminie została utwardzona nawierzchnią cementową – podsumowują mireccy urzędnicy, odpowiedzialni za infrastrukturę drogową. Kruszywo otrzymały lub otrzymają do 2 grudnia wszystkie sołectwa w gminie. Całkowita wartość tegorocznych inwestycji drogowych w gminie Mircze to prawie 1 milion złotych.

 

źródło: ias24.eu
(fot. UG Mircze)