Gmina Mircze: Sarna wpadła do samochodu. 62-letni kierowca trafił do szpitala

O dużym szczęściu może mówić 62-letni mieszkaniec Chełma, który kierując samochodem marki Honda zderzył się z sarną. Zwierzę w wyniku potrącenia przez kierującego Audi, przeleciało przez auto i uderzyło w przednią szybę nadjeżdżającej z naprzeciwka Hondy, uderzając bezpośrednio w kierowcę.

Reklamy

 

Wczoraj około godziny 11:00, hrubieszowscy policjanci udali się do miejscowości Wereszyn, gdzie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia.

Jak ustalono na miejscu, 38-letni kierowca Audi jadąc w kierunku Dołhobyczowa, uderzył w sarnę, która nagle wtargnęła na jezdnię.

Zwierzę w wyniku potrącenia przeleciało na przeciwny pas ruchu i uderzyło w pojazd marki Honda, który jechał w kierunku Hrubieszowa. W wyniku tego, zwierzę wpadło przez przednią szybę Hondy, uderzając bezpośrednio w kierowcę.

Jak ustalili policjanci, kierujący Hondą to 62-letni mieszkaniec Chełma, który z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. 38-letni kierowca Audi nie poniósł w wyniku tego zdarzenia żadnych obrażeń ciała.

Przy tej okazji apelujemy do kierujących o ostrożności i rozwagę. Na drogach powiatu hrubieszowskiego kolizje z dzikimi zwierzętami niestety nie należą do rzadkości, dlatego zachowajmy wzmożoną czujność.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)