Gmina Mircze: Świetlica w Prehoryłem gotowa

Zakończyła się modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Prehoryłe w gminie Mircze. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 14 lipca podczas tegorocznego „Święta suma”.

Reklamy

Generalny remont obiektu kosztował prawie 250 tysięcy złotych, z czego ponad 160 tysięcy samorząd pozyskał z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Za te pieniądze ekipy remontowe przebudowały pomieszczenia, zmodernizowały dach, wymieniły okna i drzwi, wykonały wszystkie instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, sanitarną, elektryczną i grzewczą, a także wymieniły podłogi, sufity i tynki. Ponadto na nowo zagospodarowały plac wokół obiektu, wykonały parking i ogrodziły cały teren.

Nowa świetlica będzie prawdziwym centrum rozrywki i rekreacji. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji m.in.: sprzęt multimedialny, w tym telewizor, projektor, laptop i aparat cyfrowy, odtwarzacz CD-DVD z głośnikami, mini wieżę oraz atlas do ćwiczeń z rowerami treningowymi. W świetlicy będzie też można organizować imprezy okolicznościowe, ponieważ została wyposażona w meble kuchenne, kuchenki gazową i mikrofalową, lodówkę i zastawę stołową.

Uroczyste przekazanie odnowionej placówki w Prehoryłem użytkownikom zaplanowano na najbliższą niedzielę 14 lipca.

 

źródło: ias24.eu

fot. UG Mircze