Gmina Mircze: Tragiczny wypadek w Modryniu. Zginęła młoda kobieta (ZDJĘCIA)

Dziś, wieczorem doszło do tragicznego wypadku w Modryniu, w gminie Mircze.

Reklamy

Dzisiaj wieczorem, około godziny 18.30, doszło do tragicznego wypadku w Modryniu, w gminie Mircze. Młoda piesza została potrącona przez samochód osobowy marki Volkswagen. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Ponadto w akcji uczestniczył Zespół Ratownictwa Medycznego z Hrubieszowa, jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Hrubieszowa oraz OSP z Mircza.

Reklamy

W miejscowości Modryń, kierujący volkswagenem na prostym i nieoświetlonym odcinku drogi potrącił pieszą – poinformowała w niedzielę Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. – Pomimo podjętej reanimacji, 21-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że piesza nie posiadała na sobie elementów odblaskowych. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

W dniu 31.12.2021 roku o godzinie 18:25 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Modryń, w gminie Mircze – informuje oficer prasowy hrubieszowskich strażaków st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po dotarciu na miejsce zdarzenia, kierujący działaniami ratowniczymi, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na drodze powiatowej doszło do potrącenia pieszej. Kierowca po zatrzymaniu pojazdu wezwał służby ratunkowe oraz udzielił pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Strażacy, którzy przybyli jako pierwsi, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej, a następnie przekazali osobę poszkodowaną Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po wykonaniu szczegółowej diagnostyki, kierownik zespołu podjął decyzję o odstąpieniu od dalszych czynności medycznych. Niestety, życia poszkodowanej w zdarzeniu kobiety nie udało się uratować. Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu akcji na potrzeby czynności dochodzeniowych, realizowanych przez funkcjonariuszy policji oraz prokuratora. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował Zastępca Komendanta Powiatowego st. kpt. Tomasz Zwolak.

­

(info i fot. Mi Chał, KWP Lublin, KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Wypadek tira w Dziekanowie, dachowanie w Oszczowie – pracowita Wigilia hrubieszowskich strażaków (ZDJĘCIA)

Wypadek tira w Dziekanowie, dachowanie w Oszczowie – pracowita Wigilia hrubieszowskich strażaków (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na Instagramie