Gmina Mircze: Wójt apeluje do mieszkańców w sprawie szczepień

Wójt gminy Mircze Marta Małyszek wystosowała apel do mieszkańców gminy w sprawie szczepień przeciwko Covid-19.

Reklamy

APEL W SPRAWIE SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

Szanowni Państwo

Reklamy

Szczepienie przeciwko COVID-19 to zawsze będzie indywidualną i osobistą decyzją, jednak uważam, że szczepionka jest obecnie jedynym gwarantem powrotu do jako takiej normalności, którą pamiętamy sprzed pandemii. Osobiście podjęłam decyzję, że w ochronie swojego zdrowia i zdrowia innych, przyjmę szczepienie w pierwszym możliwym terminie, wynikającym z rządowego harmonogramu szczepień. Rząd postanowił powierzyć gminom organizację transportu osób niepełnosprawnych i mających ograniczone możliwości skorzystania z transportu publicznego do punktów szczepień. Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc w tym zakresie. Pomożemy również w zapisaniu osoby na sczepienie. Prosimy o kontakt: nr telefonu 501 302 282, również w godzinach popołudniowych. Wszyscy tęsknimy za normalnością i zniesieniem ograniczeń w funkcjonowaniu jednostek, organizacji i firm. To umożliwi nam szczepionka. Staniemy się bezpieczni dla rodziny, znajomych i naszych współpracowników. Przede wszystkim zagwarantujemy bezpieczeństwo własnego zdrowia. Wiem, że ta choroba nie jest zwykłym sezonowym przeziębieniem.

Wójt Gminy
(-) Marta Małyszek

***

TELEFON DLA MIESZKAŃCÓW GMINY MIRCZE MAJĄCYCH TRUDNOŚCI W DOTARCIU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

W gminie Mircze został uruchomiony specjalny telefon kontaktowy dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciw COVID-19.

Mieszkańcy Gminy Mircze mogą dzwonić pod całodobowy numer tel. 501 302 282.

UWAGA! Pod ww. numer telefonu dzwonić należy wyłącznie w celu organizacji dowozu na szczepienie!

Osoby uprawnione do dowozu do punktu szczepień:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miasta poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;

c) osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Osoby chcące skorzystać z transportu (po wcześniejszym umówieniu terminu szczepienia) proszone są o kontakt z Gminą Mircze pod w/w numerem telefonu najpóźniej dzień przed planowanym szczepieniem.

(źródło: UG Mircze)


Zobacz też:

Woda z wodociągu w Mirczu zdatna do spożycia

Woda z wodociągu w Mirczu zdatna do spożycia


LubieHrubie na Instagramie