Gmina Mircze: Z pistoletem na sąsiada

Hrubieszowscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 57-latku. Jak wynika z ustaleń, jeden ze sprawców miał obserwować posesję swojej ofiary, natomiast drugi z nich w kominiarce wszedł do mieszkania i używając broni gazowej próbował go obezwładnić. Okazało się, że napastnikami byli sąsiedzi.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na trenie gminy Mircze.

Jak wynika z ustaleń policji, dwaj mieszkańcy tejże gminy w wieku 36 i 68 lat spożywali wspólnie alkohol. Podczas wspólnej biesiady wpadli na pomysł, że pójdą do mieszkającego w sąsiedztwie 57-latka i ukradną mu pieniądze.

Jak ustalili funkcjonariusze, 68-latek obserwował posesję swojej ofiary, natomiast 36-latek, w kominiarce udał się do mieszkania poszkodowanego i używając broni gazowej próbował go doprowadzić do stanu bezbronności. Jednak napastnikom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu z uwagi na to, że 57-letni mężczyzna zaczął wzywać pomocy, czym spłoszył swoich oprawców.

Nazajutrz kryminalni zatrzymali obu mężczyzn i umieścili w policyjnym areszcie. Teraz 36 i 68-latek odpowiedzą przed sądem za usiłowanie rozboju z użyciem broni gazowej. Dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury.

Za to przestępstwo grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E. K.)