Gmina Mircze: Ziemniaczana biesiada przy nowej świetlicy w Szychowicach

Współcześnie ziemniak jest jednym z najważniejszych produktów w polskiej kuchni, bez którego w większości polskich rodzin trudno sobie wyobrazić obiadowe menu. Jego znaczenie od kilku lat podkreślają organizatorzy „Biesiady pieczonego ziemniaka”, która odbywa się w Szychowicach w gminie Mircze.

Reklamy

 

Tegoroczna impreza odbędzie się w niedzielę 21 września i będzie połączona z oficjalnym przekazaniem do użytku zmodernizowanej świetlicy wiejskiej. 

Biesiada rozpocznie się od 14.00 na miejscowym boisku występami zespołów artystycznych, a najmłodsi będą mogli poszaleć w parku zabaw z dmuchanymi zamkami i słodkimi łakociami. Wśród artystów, którzy zapowiedzieli udział w imprezie są „Szychowianki” z Szychowic, „Arabeska” z Mircza, „Wesoła Ferajna” z Husynnego oraz kabaret „Szara Eminencja” z Werbkowic. 

Remont świetlicy i zagospodarowanie terenu wokół niej było możliwe dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Ocieplenie stropu, wymiana dachu oraz okien i drzwi, a także zaizolowanie ściany i wykonanie nowej elewacji oraz nowe instalacje, zadaszenie wejścia głównego i wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych kosztowały ponad 340 tysięcy złotych. Około 215 tysięcy to środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które samorząd pozyskał za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Lepsze jutro”.

Do udziału w niedzielnej zabawie zapraszają wójt i Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu oraz Koło Gospodyń Wiejskich, sołtys i Ochotnicza Straż Pożarna w Szychowicach. 


źródło: ias24.eu, UG Mircze