Gmina Trzeszczany: Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców

Gmina Trzeszczany otrzymała dofinansowanie na cykl szkoleń komputerowych. Już rusza rekrutacja.

Reklamy

 

Z projektu skorzystać mogą osoby, które ukończyły 25 rok życia, zamieszkują na terenie gminy Trzeszczany, nie posiadają kompetencji cyfrowych lub chcą rozwijać posiadane kompetencje cyfrowe. Szczególnie kierowany jest on do rodziców i opiekunów dzieci, rolników, przedsiębiorców oraz osób niepełnosprawnych.

Ze wsparcia skorzystają 264 osoby. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają również bezpłatnie materiały szkoleniowe.

Głównym celem projektu jest podniesienie umiejętności korzystania z internetu wśród mieszkańców gminy. Realizacja projektu przyczyni się do upowszechnienia stosowania nowoczesnych technik informacyjno – komunikacyjnych.

Umowa podpisana z Europejskim Domem Spotkań – Fundacja Nowy Staw, na realizację przedsięwzięcia przewiduje, że Gmina Trzeszczany otrzyma 147 826 zł., co stanowi 100% planowanych kosztów zadania.

W ramach projektu przewidziany jest również zakup 24 sztuk nowoczesnych laptopów, które zostaną przeznaczone do szkoły podstawowej w Nieledwi. Projekt potrwa do końca lutego 2020 roku.

 

Odbędą się szkolenia w ramach następujących modułów:

„Rodzic w Internecie”,

„Mój biznes w sieci”,

„Moje finanse i transakcje w sieci”,

„Działam w sieciach społecznościowych”,

„Tworzę własną stronę internetową (blog)”,

„Rolnik w sieci”,

„Kultura w sieci”.

Każdy uczestnik może skorzystać tylko z jednego szkolenia w ramach wszystkich modułów tematycznych.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie mogą uzyskać informację w Urzędzie Gminy Trzeszczany lub telefonicznie pod numerem telefonu 84 65 75 059.

 

 

info: UG Trzeszczany