19 kwietnia 2024

Gmina Trzeszczany: Pożar domu w miejscowości Zadębce Kolonia. 84-letni mężczyzna został bez dachu nad głową – ZDJĘCIA

Dziś, tuż przed południem, doszło do pożaru domu w miejscowości Zadębce Kolonia, w gminie Trzeszczany. Mieszkającemu w nim 84-latkowi udało się opuścić płonący budynek.

– W dniu 7.04.2021 roku o godzinie 11:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze domu w miejscowości Zadębce Kolonia. Na miejsce działań skierowano sześć zastępów Straży Pożarnej: OSP Zadębce, OSP KSRG Trzeszczany oraz cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Hrubieszowa – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej komendy kpt. Marcin Lebiedowicz.

W budynku mieszkał 84-letni mężczyzna. Udało mu się opuścić płonący budynek. Nie odniósł obrażeń.

– Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali trzy prądy wody w natarciu do wnętrza budynku oraz na poddasze, na palące się belki stropowe i krokwie. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki poszycia dachowego w celu dogaszenia tlących się elementów drewnianych – opisuje akcję gaśniczą kpt. Lebiedowicz.

Działania zakończyło sprawdzenie kamerą termowizyjną pomieszczeń w poszukiwaniu ukrytych zarzewi ognia.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja kuchenki gazowej. Straty oszacowano wstępnie na 100 tys. zł. Uratowano mienie o wartości około 5 tys. zł.

W działaniach gaśniczych udział brało 6 zastępów 18 strażaków. Na miejscu interweniowały także pogotowie energetyczne oraz policja.

(info, fot. KP PSP Hrubieszów / kpt. Marcin Lebiedowicz)Zobacz też:

Kolejny pożar w Szpikołosach. Tym razem palił się warsztat mechaniczny – ZDJĘCIA

Kolejny pożar w Szpikołosach. Tym razem palił się warsztat mechaniczny – ZDJĘCIA

LYKOLAND