14 lipca 2024

Gmina Trzeszczany: Skradzione wędki ukryli w łóżku

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali czterech sprawców kradzieży sprzętu wędkarskiego o łącznej wartości blisko 2 tys. zł. Jak się okazało większość swojego łupu mężczyźni ukryli w łóżku, w budynku gdzie mieszkali i wykonywali prace remontowe.

Reklamy

 

Jak ustalili policjanci,  trzech mężczyzn z powiatu opolskiego i jeden z gminy Werbkowice wykonywało prace remontowe w jednym z budynków na terenie gminy Trzeszczany. Na strychu tego budynku znajdował się sprzęt wędkarski, między innymi wędki i kołowrotki.

Kiedy właściciel zauważył ich brak, od razu poinformował o tym fakcie policję. Policjanci przybyli na miejsce, w jednym z pomieszczeń remontowanego budynku, gdzie przebywali czterej pracownicy budowlani, odnaleźli skradzione przedmioty.

Reklamy

Jak się okazało, wędki i pozostały sprzęt wędkarski były ukryte w łóżku i za szafą w pomieszczeniu wydzielonym dla pracowników. Policjanci odnaleźli także w pobliskich zaroślach kolejną wędkę, którą jeden ze sprawców połamał i ukrył. Odzyskane przez funkcjonariuszy rzeczy powróciły do właściciela.

Teraz mężczyźni w wieku 25, 29, 31 i 32 lat odpowiedzą za kradzież. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK)