2 grudnia 2023

Gmina Trzeszczany: Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 92-latki

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 92-latki, która zaginęła na terenie gminy Trzeszczany. W akcji brało udział wiele służb oraz policyjny dron z termowizją. Po wielogodzinnych poszukiwaniach, 92-latka cała i zdrowa z bukietem kwiatów powróciła do domu.

Reklamy

Odnalezieniem całej i zdrowej 92-letniej mieszkanki gminy Trzeszczany zakończyły się poszukiwania, w które zaangażowało się wiele służb, z użyciem specjalistycznego sprzętu. W poszukiwania, które rozpoczęły się w środę wieczorem, a zakończyły wczoraj przed południem, zaangażowali się policjanci z dronem, z termowizją, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, policjanci z Hrubieszowa, Straż Graniczna z Hrubieszowa, Horodła i Chłopiatyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Mołodiatycz, Służba Leśna z Nadleśnictwa Strzelce, a także okoliczni mieszkańcy.

92-latka wyszła z domu w środę i udała się w nieznanym kierunku, nie nawiązując kontaktu z rodziną. Zapadał zmrok, a kontakt z zaginioną był w tej sytuacji bardzo utrudniony z uwagi na fakt, że kobieta jest osobą niesłyszącą. Nawoływania oraz podawanie sygnałów dźwiękowych nie było w tej sytuacji możliwe. Mundurowi oraz okoliczni sąsiedzi szukali kobiety całą noc w trudno dostępnych miejscach, przede wszystkim w kompleksie leśnym.

Reklamy

W czwartek około godziny 10, policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach odnaleźli 92-latkę w lesie. Kobieta była zdezorientowana i nie wiedziała, gdzie się znajduje. Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia, która udzieliła jej opieki medycznej.

Mieszkanka gminy Trzeszczany cała i zdrowa powróciła do domu. Po raz kolejny współpraca, wysiłek i zaangażowanie wielu osób doprowadziły do pozytywnego zakończenia sprawy, w której na pierwszym miejscu stawia się ratowanie ludzkiego życia.

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Horodło: 90-latka chciała skoczyć z balkonu – uratowali ją funkcjonariusze Straży Granicznej

Horodło: 90-latka chciała skoczyć z balkonu – uratowali ją funkcjonariusze Straży Granicznej


LubieHrubie na Instagramie