Gmina Uchanie: 100 urodziny Pani Stefania Laskowska z Odletajki

W dniu 19 marca 2018 r. 100 urodziny świętowała Pani Stefania Laskowska z Odletajki mieszkanka gminy Uchanie. W tym szczególnym dniu Szanowną Jubilatkę odwiedzili:

Reklamy

 

Agnieszka Skubis – Rafalska Dyrektor Biura Wojewody lubelskiego, która przekazała list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawickiego i życzenia od wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, Wójt Gminy Uchanie Maria Gumieniak przybyła z życzeniami bukietem kwiatów i upominkiem. Wójtowi towarzyszyli Tomasz Ożóg Sekretarz Gminy Uchanie, Anna Swatowska-Chmielowiec Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Ewa Anyszkiewicz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

List gratulacyjny od Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wręczył Jacek Mielniczuk z KRUS o/Hrubieszów. Nie zabrakło również życzeń od rodziny, przyjaciół i mieszkańców wsi Odletajka na czele z sołtysem Zbigniewem Czerepak.

Reklamy

Pani Stefania (z domu Antoniuk) urodziła się 19 marca 1918 roku w Moniatyczach. Rodzice pani Stefanii stworzyli liczną rodzinę – mieli ośmioro dzieci – w tym jedną parę bliźniąt – Pani Stefania i brat Kazimierz. Z tak licznej rodziny została już tylko Pani Stefania.

Pani Stefania po skończeniu szkoły podstawowej w Moniatyczach, przez dwa lata była w Zasadniczej Szkole Rolniczej w Sitnie, którą ukończyła w 1936 roku. Następnie przez dwa lata uczęszczała do Średniej Szkoły Rolniczej w Grzędzie koło Lwowa. Po jej ukończeniu miała kontynuować naukę w Warszawie na Wszechnicy Rolniczej, ale wybuch wojny
1 września 1939 roku zniszczył wszystko.

Pani Stefania pracowała z rodzicami w gospodarstwie rolnym. 14 sierpnia 1947 roku wyszła za mąż za Antoniego Laskowskiego po ślubie małżonkowie zamieszkali w Odletajce. Wspólnie z mężem prowadzili dość duże gospodarstwo rolne. Pani Stefania w 1958 roku zdała egzamin na prawo jazdy – na motor, jeździła na WFM-ce.  Bardzo lubiła podróżować po Polsce –  zwiedziła Gdynię, Poznań, Warszawę, Wrocław i Szklarską Porębę. Mimo upływu lat Pani Stefania cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

Jubilatka dochowała się dwojga dzieci – syna i córki, pięciu wnucząt i dziewięciu prawnucząt. Panią Stefanią opiekuje się córka, z którą mieszka.

Jubilatka od dzieci i wnuków otrzymała piękny kosz kwiatów – 100 róż. Od znajomych, rodziny i sąsiadów wiązanki kwiatów i liczne upominki. W Kościele odbyła się uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyły Władze gminy, rodzina, przyjaciele Jubilatki.

Zgromadzeni goście wraz z najbliższą rodziną Jubilatki wznieśli toast i zjedli urodzinowy tort. Atmosfera towarzysząca urodzinom utwierdza w przekonaniu jak wielką wartością jest życie człowieka na każdym jego etapie

Z okazji 100 rocznicy urodzin składamy serdeczne gratulacje i gorące życzenia zdrowia, pomyślności, miłości bliskich i wielu następnych lat szczęśliwego i pogodnego życia.

 

Zdjęcia >>

 

źródło i fot. UG Uchanie