Gmina Uchanie: Poznaj Polskę [ZDJĘCIA]

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach odbyli wycieczkę Kazimierz Dolny – Nałęczów, w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”.

Reklamy

Dnia 8 czerwca br. uczniowie z klas IV, V i VI udali się na wycieczkę do Kazimierza i Nałęczowa. W Lublinie dołączyła do grupy pani przewodnik, która towarzyszyła uczniom do końca wyjazdu.

W Kazimierzu odbył się rejs statkiem po Wiśle, następnie spacer po rynku, wejście na Górę Trzech Krzyży, do ruin zamku i baszty. Mogliśmy również podziwiać kościół farny. Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Sztuki Złotniczej, w którym można było podziwiać makietę Kazimierza Dolnego oraz wyroby ze srebra oraz warsztat złotniczy.

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Nałęczowa i spacer po Parku Zdrojowym. Pani przewodnik przybliżyła uczniom historię powstania tego obiektu. Wyjazd zorganizowała pani Aneta Jaroszyńska a opiekę sprawowały: Ewa Zarek i Anna Głogowska.

Całkowity koszt wyjazdu to 5100 zł, z czego 80% zostało dofinansowane przez MEiN. Wyjazd odbył się z biurem podróży „DARTUR” w Lublinie.

­

­

(info i fot. SP w Uchaniach)


Zobacz też:

Dzień Dziecka w Uchaniach [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w Uchaniach [ZDJĘCIA]