Gmina Uchanie: Super Jagoda!

W tym roku Jagoda Wrzyszcz uczennica III klasy Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Uchaniach z siedzibą w Jarosławcu uzyskała najwyższe wyniki z egzaminów gimnazjalnych: z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego nowożytnego, zarówno w części podstawowej jak i rozszerzonej, z czego jesteśmy dumni, ponieważ jest to pierwszy taki przypadek w historii szkoły.

Reklamy

 

Jagoda to wzorowa uczennica, która osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce.

Ma za sobą także debiut pisarski, który miał miejsce w drugiej klasie gimnazjum, kiedy została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Jej opowiadanie pt. „Przejażdżka” zyskało uznanie w oczach jury. W tegorocznej edycji tego konkursu otrzymała wyróżnienie.

Jagoda to uczennica z talentem artystycznym, gra na gitarze i z pasją oddaje się pracom plastycznym. W powiatowym konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową zajęła II miejsce.

Dodatkowo Dyrektor Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie co roku spośród wszystkich prac, niezależnie od wyników konkursu, wybiera jedną kartkę, która potem zostaje wydrukowana i rozesłana z życzeniami od Muzeum. W tym roku była to kartka Jagody.

Jesteśmy dumni z jej sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym etapie kształcenia.

 

źródło i fot. Gimnazjum w Uchaniach z/s w Jarosławcu