Gmina Uchanie: Świętowali Złote Gody

Dnia 21 września 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach czternaście par małżeńskich odnowiło swoje przysięgi ślubne, które wypowiedzieli po raz pierwszy ponad 50 lat temu zawierając związek małżeński.

Reklamy

 

Dzięki swojej postawie, wytrwałości w miłości i cierpliwości w zmaganiu się niekiedy z przeciwnościami losu mogą stanowić wzór do naśladowania dla młodych i przyszłych małżeństw. Złote gody to niezwykła rocznica wspólnego życia małżeńskiego, którą mogą się cieszyć pary będące razem na dobre i na złe przez ostatnie pięćdziesiąt lat. W kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach z okazji obchodzonego w tym dniu jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego w intencji Jubilatów odprawiona została Msza Święta. Proboszcz parafii ks. kan. Kazimierz Stelmaszczuk pobłogosławił Jubilatów na kolejne lata ich wspólnego małżeństwa.

Swą obecnością na uroczystości, szanownych Jubilatów zaszczycili, Pani Genowefa Tokarska poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pani Agnieszka Skubis-Rafalska z-ca dyrektora biura Wojewody Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaczyła Jubilatów Pani Maria Gumieniak Wójt Gminy Uchanie.

Szczegółową koordynacją i przygotowaniem całej uroczystości zajęła się wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy i GOK pani Anna Swatowska-Chmielowiec kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Uchaniach.

 

Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowali:

Zofia i Józef Brudnowscy
Józefa i Henryk Domadaj
Paulina i Jan Faszczewscy
Anna i Józef Kotyła
Paulina i Janusz Król
Irena i Marian Kulik
Marianna i Jan Łatka
Kamila i Henryk Mazur
Halina i Wacław Mazur
Krystyna i Stanisław Mirowscy
Maria i Tadeusz Niezgoda
Irena i Bogdan Puczkowscy
Marianna i Józef Tokarczuk
Halina i Stanisław Toporowscy

 

Po części oficjalnej na wszystkich czekał szampan, okolicznościowy tort oraz koncert w wykonaniu zespołu „Zorza” z Uchań a także duetu wokalno-instrumentalnego „Ania i Paweł” z Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach.