5 marca 2024

Gmina Uchanie: Tragiczne zderzenie trzech aut w Teratynie (ZDJĘCIA)

Dziś, po godzinie 9 rano, doszło do wypadku drogowego w Teratynie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe.

Reklamy

– W dniu 11.03.2022 roku o godzinie 9.15 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej PSP st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali trzy samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Jedną osobę nieprzytomną z samochodu ewakuował Zespół Ratownictwa Medycznego, który przyjechał na miejsce zdarzenia, pozostałe osoby biorące udział w z darzeniu samodzielnie opuściły pojazd przed przybyciem służb. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, kierowaniu ruchem i zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi.

– Funkcjonariusze policji zastali na miejscu zdarzenia w miejscowości Teratyn załogę karetki pogotowia, która reanimowała uczestnika wypadku – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letnia kierująca pojazdem marki Toyota Rav 4 wyjechała od strony miejscowości Uchanie i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu pojazdowi marki Toyota Yaris jadącemu od strony Chełma. Pojazdem tym kierowała 50-letnia chełmianka. W wyniku zderzenia się pojazdów toyota yaris, którą jechała chełmianka odbiła się od toyoty rav 4 i zjechał na przeciwległy pas ruchu. W tym czasie od strony Hrubieszowa nadjechał pojazd marki Opel, którym kierowała 47-latka. Pojazd ten zderzył się z toyotą yaris. W wyniku tego 50-letnia kierująca toyotą yaris doznała poważnych obrażeń ciała. Pomimo prowadzonej przez służby medyczne reanimacji, 50-letniej chełmianki nie udało się uratować. Na miejscu przez wiele godzin pracowały służby ratunkowe i policjanci pod nadzorem Prokuratora. Obecnie w tej sprawie toczy się śledztwo. Wyjaśniane są wszelkie okoliczności zdarzenia.

Reklamy

Na miejscu wypadku, przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana.

W akcji ratowniczej udział brały: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Uchanie i OSP Teratyn – łącznie w działaniach uczestniczyło 12 strażaków. Straty wstępnie oszacowano na 50 tys. zł. Interwencja trwała 5 godzin i 55 minut.

Hrubieszowscy policjanci i ratownicy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

­

(info i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


LubieHrubie na Instagramie