15 lipca 2024

Gmina Uchanie: Tragiczny pożar w Gliniskach. Podczas dogaszania ratownicy natrafili na spalone ciało mężczyzny – ZDJĘCIA

Dziś rano doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego w Gliniskach, w gminie Uchanie. Podczas dogaszania i prac rozbiórkowych, ratownicy natrafili na spalone ciało mężczyzny.

Reklamy

Dziś rano, o godzinie 5:25, do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Gliniskach, w gminie Uchanie.

Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej, ogniem w całości objęty był drewniany budynek mieszkalny. Pożar był mocno rozwinięty, ogień wydobywał się na zewnątrz budynku przez otwory okienne oraz dach.

Reklamy

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu trzech prądów wody do wnętrza budynku.

Podczas dogaszania i prac rozbiórkowych, ratownicy natrafili na spalone ciało mężczyzny.

Reklamy

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na około 100 tys. zł. Postępowanie wyjaśniające przyczynę powstania pożaru oraz śmierć mężczyzny prowadzi prokuratura.

Na miejsce pożaru przyjechał Komendant Powiatowy PSP st. kpt. Piotr Gronowicz oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej st. kpt. Tomasz Piłat.

W sumie w akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 4 zastępy OSP: OSP Drohiczany, OSP KSRG Uchanie (2 zastępy), OSP KSRG Trzeszczany – łącznie 31 strażaków oraz Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Pogotowie Energetyczne. Działania gaśnicze trwały około 4,5 godziny.

źródło: KP PSP w Hrubieszowie, opr. oficer prasowy KP PSP kpt. Marcin Lebiedowicz

Fot. KP PSP Hrubieszów