Gmina Uchanie: Tymczasowy areszt za groźby i usiłowanie rozboju

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach ustalili i zatrzymali 34 i 37-latka, którzy odpowiedzą za groźby i usiłowanie rozboju. Sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie gminy Uchanie. Jak wynika z ustaleń policji, 34 i 37-latek weszli do domu 35-latka i kierując wobec niego groźby zabójstwa oraz okładając go pięściami po całym ciele zażądali pieniędzy w kwocie 500 zł. Napastnicy nie osiągnęli jednak zamierzone celu, ponieważ pokrzywdzony nie posiadał takiej kwoty i udało mu się uciec.

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Uchanie, którzy trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni odpowiedzą również za zakłócenie ładu i porządku publicznego przy miejscowym sklepie, a także za naruszenie nietykalności cielesnej 47-latka, który zwrócił im uwagę, kiedy wyrzucili pustą butelkę po alkoholu.

Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)