Gmina Uchanie: W czasie pościgu przesiadł się na tylną kanapę, a auto wjechało w kukurydzę

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali 19-letniego kierowcę forda, który nie reagując na policyjne sygnały do zatrzymania zaczął przed nimi uciekać.

Reklamy

Ucieczka miała miejsce w miniony weekend po godzinie 21:00 na terenie gminy Uchanie.

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zauważyli jadącego wężykiem forda. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli drogowej. Policjanci uruchomili sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, kierowca jednak na nie nie reagował i kontynuował dalszą jazdę. Mężczyzna podczas jazdy, na oczach policjantów przesiadł się zza kierownicy auta na tylną kanapę w wyniku czego samochód będący cały czas w ruchu zjechał na pobocze, a następnie zatrzymał się w polu kukurydzy.

Reklamy

Po zatrzymaniu młody mężczyzna tłumaczył się, że nie zatrzymał się, bo obawiał się, że może być nietrzeźwy, po wcześniejszym wypiciu piwa. 19-latek nie posiadał także prawa jazdy, po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że był trzeźwy.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem, za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

info i fot.: KPP Hrubieszów