Gmina Werbkowice: 100-lecie urodzin pani Stefanii Kobzy

25 lutego 2020 r. jubileusz 100-lecia urodzin obchodziła mieszkanka Wronowic, pani Stefania Kobza.

Reklamy

 

Jubilatka urodziła się w 1920 r. w miejscowości Pawłówka. W wieku 19 lat wyszła za mąż, urodziła czworo dzieci, jedno zmarło. Po wojnie wraz z rodziną zamieszkała w Malicach. W wieku 39 lat została wdową z tróją dzieci, prowadząc małe gospodarstwo rolne. W 1966 roku ponownie wyszła za mąż za Józefa Kobzę i zamieszkała we Wronowicach. Wspólnie z mężem wychowali dziewięcioro dzieci. Pani Stefania oprócz codziennych obowiązków zajmowała się krawiectwem, które było Jej pasją oraz dodatkowym źródłem dochodu. Po śmierci drugiego męża mieszkała sama, a od 7 lat przebywa u wnuczki. Doczekała się 17 wnuków, 25 prawnuków i 3 praprawnuków. Pomimo zacnego wieku, cieszy się dobrym zdrowiem.

W tym szczególnym dniu, dostojnej jubilatce towarzyszyli Jej najbliżsi, dzieci, wnuki i prawnuki. Z życzeniami przybyli również Wójt Gminy Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Hrubieszowie Piotr Matelski, przekazując na ręce Pani Stefanii kwiaty i prezenty. W obecności gości, Wójt Gminy odczytała list gratulacyjny przesłany przez Premiera Mateusza Morawieckiego, a Piotr Matelski wręczył decyzję o przyznaniu stulatce tzw. emerytury honorowej.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy Pani Stefanii na kolejne lata dużo zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu lat w gronie kochającej rodziny.

 

info i fot.: UG Werbkowice