Gmina Werbkowice: Diamentowe i Złote Gody

W dniu 24 sierpnia 2017 r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach Jubileusz 60 i 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Werbkowice. „Diamentowe i złote gody” to wyjątkowe wydarzenie, które jest symbolem wzajemnej wierności i miłości rodzinnej, dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

Reklamy

 

Jubileusz został poprzedzony uroczystą mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Werbkowicach, którą celebrował wikariusz ks. Krzysztof Augustynek. Na wstępie mszy św. słowa powitania skierował do szanownych jubilatów ks. proboszcz kanonik Stanisław Kupczak.

W uroczystości wzięli udział Lech Bojko – Wójt Gminy Werbkowice, Magdalena Kowalczyk – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Werbkowice, ks. Krzysztof Augustynek – wikariusz Parafii Rzymskokatolickiej w Werbkowicach oraz Krystyna Łuszczak – Zastępca Kierownika USC w Werbkowicach.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku, dokonał Lech Bojko Wójt Gminy Werbkowice.

Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu, za pomyślność i dalszą wspólną drogę w zdrowiu i szczęściu. Dodatkowo klimat tej uroczystości umilił swym śpiewem Zespół Śpiewaczy Lotos z Werbkowic.

Jednakże nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu z uwagi na stan zdrowia. Jubilatom nieobecnym odznaczenia, dyplomy i kwiaty zostały doręczone osobiście.

Jubilatom życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne jubileusze.

 

Jubileusz 60 i 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziły następujące pary:

60-lecie (diamentowe gody)

1.Cecylia i Aleksander Kozak z Łotowa
2.Józefa i Stanisław Nowak z Werbkowic
3.Bogumiła i Bogdan Radkowscy z Gozdowa
4.Władysława i Henryk Sulej z Gozdowa
5.Kazimiera i Tadeusz Zieleniucha z Hostynnego-Kolonii

50-lecie (złote gody)
1. Lucyna i Tadeusz Czerwieniec z Sahrynia-Kolonii
2. Regina i Czesław Dziadosz z Hostynnego-Kolonii
3. Janina i Jerzy Górscy z Werbkowicach
4. Henryka i Tadeusz Gzik z Sahrynia-Kolonii
5. Rachela i Antoni Kuształo z Werbkowic
6. Krystyna i Henryk Kuźmińscy z Wilkowa
7. Leokadia i Kazimierz Luchowscy z Werbkowicach
8. Krystyna i Zygmunt Łappo z Hostynnego
9. Danuta i Jan Łukaszczyk z Terebinia
10. Maria i Ireneusz Matwiej z Werbkowic
11. Wanda i Jan Paluch z Werbkowicach
12. Alina i Jan Polikowscy z Sahrynia-Kolonii
13. Krystyna i Jerzy Szałata z Alojzowa
14. Maria i Czesław Świrgoń z Werbkowic
15. Wiesława i Kazimierz Wilczek z Terebinia
16. Danuta i Alfred Wróbel z Peresołowic

 

Galeria zdjęć na profilu Gminy Werbkowice >>

 

źródło i fot. UG Werbkowice