Gmina Werbkowice: Dziękujemy za pomoc dla Łucji

24 czerwca zwróciłam się do pracodawców o zatrudnienie 36-letniej wdowy z Gminy Werbkowice, która razem z córeczką ma trudną sytuację materialną i w dodatku nie mogą otrząsnąć się po stracie ukochanego ojca i męża.

Reklamy

 

Dobrzy ludzie z naszych stron zareagowali błyskawicznie, dobry młody człowiek z Werbkowic zapłacił zaległe rachunki za prąd i inne opłaty, pani z Chełma zaproponowała pracę w Hrubieszowie, pani z Werbkowic obiecała popytać rodzinę lekarzy o posprzątanie mieszkania (Łucja jest nadal zainteresowana po godzinach), młoda dziewczyna zaproponowała pracę w rolnictwie, przedsiębiorca z Werbkowic zaprosił na rozmowę o pracę, ktoś zadzwonił z Hrubieszowa i zaproponował opiekę nad starszym panem, pani z Gozdowa zaprosiła do pracy w swojej restauracji.

Prośba o pomoc rozniosła się szerokim echem, dzięki też portalowi Lubiehrubie.pl z Hrubieszowa. Dziękujemy za zamieszczenie materiału!!!

Na razie Łucja do 30 listopada będzie na stażu i właśnie chciałabym obalić mit o nieuprzejmych urzędniczkach, bo my trafiłyśmy na młodą, uprzejmą, solidną pracownicę Urzędu Pracy w Hrubieszowie, która z wyjątkowym zaangażowaniem pomogła Łucji w załatwieniu spraw „papierkowych”.

Po odbyciu stażu swoją pomoc obiecał Wójt naszej gminy, a ja jestem święcie przekonana, że słowa dotrzyma.

Jak widać, ludzka wrażliwość nie zna granic, to właśnie dzięki dobrym ludziom Łucja zaczęła się uśmiechać i już nie martwi się tak, jak wcześniej o to, czy da radę zapewnić swojej córeczce normalne życie. W imieniu Łucji wszystkim państwu bardzo serdecznie dziękuję!

Jest jeszcze jedna prośba do ludzi, którzy niedługo będą brali ślub w kościele.

Otóż Łucja kiedyś śpiewała ze swoim mężem organistą, w chwili obecnej uczy się w Szkole Muzyki Sakralnej w Zamościu i wiem, że ma przepiękną i niespotykaną barwę głosu.

Państwo Młodzi – zaproście ją do zaśpiewania na waszym ślubie, dla was w tym dniu 100 złotych nie będzie dużą kwotą, a dla Łucji to będzie jeden tydzień na przeżycie.

Jeżeli ktoś się zdecyduje to proszę o kontakt –  Danuta Muzyczka, tel. 601 341 445.

 

DM