Gmina Werbkowice: Kierowca Golfa był tak pijany, że ledwo trzymał się na nogach

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę Golfa, który na widok radiowozu uciekał do niezamieszkałej posesji. Po wyjściu z pojazdu okazało się, że jest tak pijany, że ledwo trzyma się na nogach.

Reklamy


W miniony weekend hrubieszowscy policjanci pełniąc służbę na terenie gminy Werbkowice zauważyli  osobowego Golfa, który wcześniej widziany był pod jednym z miejscowych lokali gastronomicznych.

Policjanci mając wątpliwości co do trzeźwości kierującego pojazdem, postanowili zatrzymać go do kontroli. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów kierowca Golfa skręcił i zatrzymał się na niezamieszkałej i nieoświetlonej posesji. Z pojazdu wysiadł młody mężczyzna, który ledwo trzymając się na nogach zaczął iść w kierunku pobliskich zabudowań.

Po zatrzymaniu i sprawdzeniu mężczyzny przez policjantów okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec gminy Werbkowice. Mężczyzna podróżował z dwoma pasażerami 21 i 34-latkiem. Pasażerowie oraz kierowca byli nietrzeźwi. 20-latek odmówił badania alkomatem, w związku z tym pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu.

Następnie kierowca Golfa trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)