18 lipca 2024

Gmina Werbkowice: Kradzież z bronią gazową w ręku. Bracia odpowiedzą za rozbój

Za rozbój na 57-letnim mężczyźnie odpowiedzą dwaj bracia z terenu gminy Werbkowice. Napastnicy przyszli do domu poszkodowanego i mierząc do niego z broni gazowej obezwładnili, a następnie skradli piłę spalinową oraz telefon komórkowy.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 18 i 23 latka, którzy dokonali rozboju na 57-letnim mieszkańcu gminy Werbkowice.

Jak ustalono, dwaj bracia przyszli do domu poszkodowanego. Starszy z nich – 23-latek, trzymając w ręku pistolet gazowy, mierzył w kierunku poszkodowanego. Ponadto mieszkańcy gminy Werbkowice nie chcieli oddać mężczyźnie pieniędzy, które byli mu winni.

Reklamy

W trakcie zdarzenia doszło do szarpaniny. Napastnicy uderzali głową poszkodowanego w podłogę i doprowadzając 57-latka do stanu bezbronności, skradli mu piłę spalinową oraz telefon komórkowy.

Policjanci zatrzymali młodszego z braci na terenie gminy Werbkowice. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnie ustalono, że starszy z napastników przebywa i pracuje na terenie Rzeszowa. Hrubieszowscy kryminalni udali się do miejsca jego pobytu i tam go zatrzymali. 23-latek również trafił do aresztu. Teraz bracia odpowiedzą przed sądem za rozbój.

Reklamy

Policjanci wystąpili z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

źródło: KPP Hrubieszów / EK