Gmina Werbkowice: Odpowie za znęcanie się nad psem

Hrubieszowscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie znęcania się nad psem przez 47-letnią mieszkankę gminy Werbkowice. O skrajnie wyczerpanym zwierzęciu policję poinformowało Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

Reklamy


W mieniony piątek hrubieszowscy policjanci zostali poinformowani przez Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt o tym, że na terenie gminy Werbkowice znajduje się skrajnie wyczerpany i głodzony pies. Zaistniało więc podejrzenie popełnienia przestępstwa znęcania się nad wymienionym zwierzęciem.

Jak ustalono właścicielka psa to 47-letnia mieszkanka gminy Werbkowice. Przywiązane na krótkim łańcuchu zwierze prawdopodobnie od wielu dni nie dostawało jedzenia ani picia. Ludzie mieszkający po sąsiedzku przychodzili i w miarę możliwości dokarmiali psiaka. Policja po złożeniu zawiadomienia, wszczęła dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem przez 47-latkę. 

Dzięki interwencji okolicznych mieszkańców, którzy zauważyli cierpiące zwierze i poinformowali Chełmską Straż Ochrony Zwierząt pieska po udzieleniu niezbędnej pomocy weterynaryjnej udało się przetransportować do schroniska w Warszawie. Obecnie policjanci w prowadzonym dochodzeniu wyjaśnią co było powodem tak skrajnego zaniedbania psa przez jego właścicielkę. Znęcanie się nad zwierzęciem jest przestępstwem, za które według przepisów ustawy grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności.źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)