Gmina Werbkowice: Seniorzy w Wandalskiej Zagrodzie [ZDJĘCIA]

26 maja, seniorzy z Klubu Seniora+ „Nasza Jesień” w Werbkowicach, spotkali się na świeżym powietrzu, w Wandalskiej Zagrodzie w Kotorowie.

Reklamy

Była to okazja do integracji starszego pokolenia z młodzieżą – młodymi Wandalami i Wandalkami oraz harcerkami.

Gości powitała wójt gminy Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska i złożyła seniorkom serdeczne życzenia z okazji Dnia Matki. Gościnnie na pikniku pojawił się Marek Pilch – Ambasador Zdrowego Stylu Życia „Głosu Seniora”, który złożył na ręce wójta certyfikat partnera kampanii „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę” dla gminy Werbkowice.

Przy okazji spotkania seniorów w większym gronie, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Werbkowicach – Łukasz Wojtaluk, wręczył seniorce Franciszce Golec dyplom oraz nagrodę za wyróżnienie w III Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną w kategorii pisanka tradycyjna, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Uczestnicy mogli posłuchać opowieści o powstaniu zagrody i życiu ludów kultury przeworskiej, przekazanej przez Natalię Bednarczuk – przedstawiciela Stowarzyszenia Wandalowie, zwiedzić zagrodę, szyć z łuku, rzucać oszczepem pod okiem młodych instruktorów oraz spróbować wandalskiej potrawy z kociołka, przygotowanej nad ogniskiem.

­

­

(info i fot. Gmina Werbkowice)


Zobacz też:

Bal Seniora w Werbkowicach (ZDJĘCIA)

Bal Seniora w Werbkowicach (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie