Gmina Werbkowice: Wyposażenie sali gier i zabaw w miejscowości Konopne

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gminy Werbkowice zakończyło realizację projektu pod nazwą „Wyposażenie sali gier i zabaw w miejscowości Konopne”.

Reklamy


Projekt dofinansowany był w ramach Projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO” dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partnerzy: Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Gmina Zwierzyniec oraz Apis S.A. 

W trakcie projektu odbyło się spotkanie roboczo-organizacyjne z mieszkańcami Konopnego oraz członkami stowarzyszenia w celu udzielenia szczegółowych informacji na temat projektu i jego realizacji, omówienia zadań jakie będą wykonywać mieszkańcy podczas realizacji projektu.

Przeprowadzono prace porządkowe w jednej z sal świetlicy wiejskiej w miejscowości Konopne (Gmina Werbkowice), która została zaadaptowana jako sala gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Uporządkowano pomieszczenie oraz pomalowano ściany. Na jednej ze ścian wykonano malowidło dekoracyjne z postaciami z bajek. Materiały do pomalowania ścian zostały zakupione w ramach projektu. Następnie zakupiono wyposażenie sali: szafa, regał, krzesła, apteczka, dywan, karimaty, tablica biała, chusta animacyjna, zestaw do gier i zabaw, żyrandol. Przeprowadzono prace montażowe zakupionego wyposażenia.  

Wszystkie prace zostały wykonane przez wolontariuszy z Konopnego dzięki czemu został osiągnięty cel projektu: wzrost liczby mieszkańców angażujących się w działania stowarzyszenia i inicjatywy lokalne. 

Po zakończeniu prac został zorganizowany, przez członków stowarzyszenia, dzień pełen gier i zabaw dla dzieci, ale oczywiście nie będzie to ostatnie spotkanie z dziećmi w nowej sali. 

Całkowita wartość projektu: 5 700 zł

Wartość dotacji: 4 200 zł

Wkład własny niepieniężny (praca wolontariuszy): 1 500 zł

Partnerem Projektu jest Gmina Werbkowice, która bezpłatnie udostępniła salę w świetlicy w celu stworzenia sali gier i zabaw przez stowarzyszenie.