Goci „opanowali” Warszawę

Już po raz kolejny masłomęccy Goci „najechali” stolicę Polski. Przybyli ze swoim taborem, aby przed gmachem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pokazać, jak żyją w swojej hrubieszowskiej krainie – Wiosce Gotów w Masłomęczu. Można było zobaczyć ich także w wielu innych miejscach Warszawy.

Reklamy

 

Odwiedzających zachwycili swoim rzemiosłem, walkami, krótko mówiąc starożytnym życiem w Kotlinie Hrubieszowskiej. Obozowisko gockie stacjonowało w ramach stoiska gminy Hrubieszów, które prezentowało walory krajoznawcze i turystyczne gminy i okolic.

Wszystko za sprawą Dni Funduszy Europejskich, które odbywają się co roku w całej Polsce, tym razem z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Była to dobra okazja do promocji walorów turystycznych całej gminy. Infrastruktura turystyczna to efekt m.in. wielu projektów, głównie unijnych.

Przywieźliśmy ze sobą różne publikacje: folderki, kartki i gadżety promocyjne, którym towarzyszyła wystawa fotograficzna. Gotów licznie odwiedzały osoby zainteresowane pradziejami naszego regionu i grupami rekonstrukcyjnymi. Wśród nich był minister Jerzy Kwieciński. Stacje telewizyjne i radiowe prosiły o wywiady, a niektóre z nich nadawały programy „na żywo”, czego na pewno byliście państwo świadkami.

 

Tekst i fot.: Jacek Fuchs, GOK Wołajowice