Godzina Kodowania w Zespole Szkół w Strzyżowie

W 2016 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 5 – 11 grudnia, dlatego w tych dniach uczniowie Zespołu Szkół w Strzyżowie z nauczycielem informatyki p. Marią Mielniczuk, wzięli udziału w akcji „Godzina Kodowania”.

Reklamy

 

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Informacje na stronie http://godzinakodowania.pl

 

Cele Godziny Kodowania

Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.

 

Kursy

Najbogatsze zestawy łamigłówek i zadań zawierają 20-godzinne kursy, przeznaczone dla uczniów w różnych grupach wiekowych. Początkowe lekcje z Kursu 1 są przeznaczone dla uczniów, którzy jeszcze nie potrafią czytać. Kursy zawierają zadania dla różnych zagadnień informatycznych, dostosowane do wieku uczniów.

 

Zdjęcia:

http://zsstrzyzow.superszkolna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/210419/godzina_kodowania__05_11_xii_2016r