Gospodarstwo z Gródka wyróżnione

W etapie regionalnym 19. Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” wyróżnienie zdobyło gospodarstwo Anety i Stanisława Żuraw z Gródka w gminie Hrubieszów.

Reklamy

Podczas 34. Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie odbyło się rozstrzygnięcie etapu regionalnego, organizowanego przez KRUS 19. Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Wśród wyróżnionych gospodarstw rolnych, znalazło się gospodarstwo państwa Anety i Stanisława Żuraw z Gródka w gminie Hrubieszów.

Reklamy

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą brać właściciele zarówno dużych, jak i małych gospodarstw rolnych o różnych profilach produkcji.

Rolnicy uczestniczący w konkursie mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia związane z wypadkami i chorobami zawodowymi.

­

Więcej o rozstrzygnięciach konkursu w regionie na portalu Radio Lublin:

„Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”: poznaliśmy laureatów konkursu »

­

(źródło: KRUS, radio.lublin.pl)


Zobacz też:

Zapraszamy na 100-lecie Zosina

Zapraszamy na 100-lecie Zosina