9 grudnia 2023

Groźne zderzenie autobusu z ciężarówką w Kopyłowie. Kierowca przetransportowany śmigłowcem do szpitala – ZDJĘCIA

Dziś rano doszło w Kopyłowie do groźnego wypadku, w którym uczestniczyły autobus i ciężarówka. Rannego kierowcę autokaru przetransportowano helikopterem LPR do szpitala.

Reklamy

Dziś rano, około godziny 10 doszło do groźnego wypadku drogowego w miejscowości Kopyłów, w gminie Horodło, gdzie zderzyły się ze sobą autobus i samochód ciężarowy.

Uwięzionego na skutek zderzenia, rannego kierowcę autokaru, wydostano z pojazdu i przetransportowano helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Lublinie. W autobusie nie było innych podróżnych.

Reklamy

Kierowca ciężarówki został przewieziony karetką pogotowia na obserwację do szpitala w Hrubieszowie. Na miejscu interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego, Straż Pożarna, Policja i śmigłowiec LPR.

Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności wypadku.

***

Aktualizacja ze strony KP PSP Hrubieszów:

W dniu 31.08.2021 roku około godziny 10.27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym autokaru, w którym nie było pasażerów, wraz z innym pojazdem ciężarowym.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Horodło.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej, zastano autokar, który częściowo znajduje się w rowie i blokuje ruch pojazdów w obu kierunkach oraz drugi pojazd ciężarowy, który znajdował się w rowie. Kierowcy autokaru pomocy medycznej udzielał Zespół Pogotowia Ratunkowego, który przybył przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do kierowcy autokaru oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Podczas działań nie było konieczne użycie sprzętu hydraulicznego.

Następnie zabezpieczono miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przetransportować osobę poszkodowaną do szpitala w Lublinie. Drugi kierowca nie potrzebował opieki medycznej na miejscu zdarzenia.

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, 2 zastępy JRG Hrubieszów, OSP KSRG Horodło, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie st. kpt. Tomasz Zwolak, dowódca JRG st. kpt. Tomasz Piłat oraz druhowie z OSP Kobło i OSP Strzyżów, którzy przybyli na na miejsce wypadku, wracając ze szkolenia Dowódców OSP z KP PSP w Hrubieszowie.

Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Straty oszacowano na 300 tys. zł.

***

Informacja hrubieszowskiej Policji:

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki udali się do miejscowości Kopyłów gmina Horodło, gdzie według zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu mundurowi zastali 32-letniego kierowcę pojazdu marki Scania z przyczepą oraz 41-letniego kierującego autobusem marki Renault.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. W wyniku zderzenia obu pojazdów obrażeń ciała doznał kierujący autokarem, który został przetransportowany do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem ciężarowym z przyczepą do przewożenia drzewa jadąc ze znaczą prędkością prawdopodobnie nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na skrzyżowanie bezpośrednio przed jadący drogą nadrzędną autobus marki Renault. W związku z rażącym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym 32-letniemu kierowcy scani policjanci zatrzymali prawo jazdy za pokwitowaniem. Funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości kierowcy samochodu ciężarowego. 32-latek był trzeźwy.

Obecnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

­

(info i fot. MiChał, info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz / KP PSP Hrubieszów, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak / KPP Hrubieszów)


Zobacz też:

Wypadek w Werbkowicach – ZDJĘCIA

Wypadek w Werbkowicach – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie