11 grudnia 2023

Groźny wypadek w Mołodiatyczach. Trzy osoby ranne (ZDJĘCIA)

Dziś przed godziną 13 doszło do groźnego wypadku drogowego w Mołodiatyczach, w gminie Trzeszczany.

Reklamy

Dziś przed godziną 13, miał miejsce groźny wypadek drogowy w miejscowości Mołodiatycze, w gminie Trzeszczany. Na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia samochodów osobowych audi i volkswagen.

­- W dniu 20.05.2022 roku o godzinie 12:56 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Mołodiatycze – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej PSP st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów Straży Pożarnej, zastano wypadek dwóch pojazdów osobowych – Audi i VW Passat. Samochód Volkswagen Passat stał na środku drogi, a drugi pojazd Audi znajdował się na skarpie schodzącej do rowu. Dwie osoby poszkodowane przejął Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem straży pożarnej, jedna osoba była uwięziona w pojeździe Audi i nie mogła samodzielnie się wydostać. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania w dwóch pojazdach, stabilizacji pojazdu Audi znajdującego się na skarpie, a następnie wykonano dostęp do osoby poszkodowanej, którą przejął Zespól Ratownictwa Medycznego.

Reklamy

Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informują strażacy.

W akcji ratowniczej udział brało 5 patroli Policji, 3 zespoły ratownictwa medycznego, 3 zespoły JRG Hrubieszów oraz 2 OSP KSRG Trzeszczany – w tym 14 strażaków. Interwencja trwała 6h 41 min.

Straty oszacowano na około 30 tys. zł. Dokładną przyczynę i przebieg zdarzenia ustala Policja.

­

(info i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. Mi Chał – nadesłane)


Zobacz też:

Gmina Horodło: Kolejny groźny wypadek w Kopyłowie. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Gmina Horodło: Kolejny groźny wypadek w Kopyłowie. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie