Groźny wypadek w Zosinie. Dwie osoby w stanie ciężkim [ZDJĘCIA]

Dziś rano doszło do groźnego wypadku w miejscowości Zosin. Dwie ciężko ranne osoby zostały przetransportowane do szpitali. Na miejsce wezwano helikopter LPR. 

Reklamy

Dziś przed godziną 6 rano, doszło do groźnego wypadku w miejscowości Zosin.

Ze wstępnych relacji świadków wynika, że kierowca z Ukrainy, jadąc w kierunku przejścia granicznego w Zosinie, z nieustalonych w chwili obecnej przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w auta stojące w kolejce do granicy.

Reklamy

W wyniku zderzenia kilka osób zostało poszkodowanych. Dwie z nich, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitali – jedną zespół ratownictwa medycznego przewiózł do izby przyjęć hrubieszowskiego szpitala, druga – śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Lublinie.

– W dniu 25.06.2022, chwilę po godz 6.00, nasza jednostka otrzymała zgłoszenie dotyczące groźnego wypadku drogowego w miejscowości Zosin – relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Horodle. – Zgłoszenie dotyczyło zderzenia kilku samochodów osobowych, kilka osób zostało poszkodowanych. Podjęto decyzje o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania naszych ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów uszkodzonych pojazdów, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym oraz pomocy przy przygotowaniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenie stwierdziłem, że na drodze K-74 w miejscowości Zosin miał miejsce wypadek trzech aut osobowych – informuje oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie. – Kierująca samochodem terenowym nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w dwa auta, które stały na poboczu drogi. Przy autach stało dwóch mężczyzn, którzy ucierpieli w skutek zderzenia. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, zabezpieczeniu auta przed stoczeniem z drogi i udzieleniu pomocy przedmedycznej jednej z ofiar wypadku. Na miejscu był obecny ZRM, który również udzielał pomocy drugiej osobie biorącej udział w zdarzeniu. Następie zebrano płyny eksploatacyjne pojazdów z drogi krajowej. Po przylocie LPR, zabezpieczono lądowanie śmigłowca oraz przekazano osobę poszkodowaną. Dalsze czynności prowadzi Policja.

Na miejscu interweniowały trzy zespoły ratownictwa medycznego, helikopter LPR, Państwowa Straż Pożarna z Hrubieszowa OSP KSRG z Horodła oraz Policja.

Policjanci wyjaśniają przyczyny, przebieg i wszelkie okoliczności zdarzenia.

­

­

(info i fot. Mi Chał, OSP KSRG Horodło, KPPSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Dachowanie w Zosinie [ZDJĘCIA]

Dachowanie w Zosinie [ZDJĘCIA]