Horodło: Mistrz Pięknego Czytania 2017

8 czerwca 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle odbyły się kolejne zmagania konkursowe o tytuł „Mistrza pięknego czytania”.

Reklamy

 

Celem konkursu było propagowanie idei pięknego i głośnego czytania oraz zainteresowanie dzieci polską literaturą dziecięcą.

Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Horodle prezentowali swoje umiejętności czytelnicze przed komisją w składzie: Stanisława Czujka, Magdalena Wrona, Katarzyna Mielniczuk. Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów.

Reklamy

Młodzi czytelnicy, pomimo tremy, bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem konkursowym i udowodnili, że potrafią świetnie czytać. Komisja konkursowa miała naprawdę nie lada orzech do zgryzienia związany z wyłonieniem laureata.

Tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” otrzymała Agnieszka Romak, która najlepiej poradziła sobie z czytelniczym wyzwaniem. Nagrodę Publiczności otrzymała KingaWierzbicka, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i drobne upominki. Laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Biblioteka dziękuje wychowawczyniom klas II Pani Elżbiecie Bieleckiej i Pani Jadwidze Bartoszek za przygotowanie dzieci do konkursu oraz Komisji za ocenę zmagań uczestników konkursu.

 

 

źródło i fot. Biblioteka Horodło