Horodło: Papierosy z przemytu schował na… cmentarzu

Z nietypowym procederem przechowywania papierosów z przemytu, spotkali się funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Horodle, którzy zatrzymali na miejscowym cmentarzu: 28 – letniego mieszkańca Lublina oraz nielegalne papierosy o wartości prawie 40 tysięcy złotych.

Reklamy


Do zdarzenia doszło około 3.00 nad ranem, w dniu 23 stycznia br.

Uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej z Horodła, obserwujących teren za pomocą kamer termowizyjnych, przykuła postać poruszająca się po miejscowym cmentarzu. Mundurowi postanowili to sprawdzić, udając się w rejon wspomnianego cmentarza.

Reklamy

Jak się okazało, nie było to zjawisko paranormalne, ale jak najbardziej realne: 28-letni mieszkaniec Lublina, który wynosił z terenu cmentarza do swego Audi, spakowane w czarne foliowe worki papierosy bez polskich znaków skarbowych. W sumie funkcjonariusze ujawnili przy zatrzymanym mężczyźnie nielegalne papierosy o wartości prawie 40 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany ob. RP, odpowie za przestępstwo karno – skarbowe, obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w minionym roku, ujawnili i zabezpieczyli nielegalne towary akcyzowe o wartości ponad 31 mln zł.źródło i fot. NOSG