25 września 2023

Horodło: Pomoc dla uchodźców z Ukrainy oraz spotkanie policjantów z dziećmi (ZDJĘCIA)

Hrubieszowscy policjanci zapewniają bezpieczeństwo i pomagają w punkcie recepcyjnym, mieszczącym się w Zespole Szkół w Horodle.

Reklamy

Podobnie, jak w całym kraju, również w powiecie hrubieszowskim jest wiele miejsc, w których schronienie znajdują uciekający przed wojną uchodźcy zza naszej wschodniej granicy. Czeka na nich tam posiłek i miejsce na odpoczynek oraz regenerację sił do dalszej podróży. Codzienne patrole policjantów obejmują także miejsca zakwaterowania uchodźców.

Policjanci monitorują sytuację, kontrolują samochody przyjeżdzające po uchodźców, reagują na wszelkie niepokojące sygnały. Są w stałym kontakcie z wolontariuszami i przedstawicielami innych instytucji, których informują o mogących wystąpić zagrożeniach i o sposobach reagowania na nietypowe sytuacje.

Reklamy

Właśnie w jednym z takich miejsc, gdzie całodobowo służbę pełnią policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, których priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa uchodźcom, przeprowadzili również spotkanie z najmłodszymi.

Mundurowi podczas spotkania w przedszkolu, do którego również uczęszczają maluchy z Ukrainy, poruszyli bardzo ważną kwestię, jaką jest ogólne bezpieczeństwo. Tłumaczyli, jak wyglądają przepisy związane z bezpiecznym korzystaniem z chodników i dróg przez pieszych, a także użytkowników jednośladów. Mówili o tym, jak i kiedy używać odblasków, w jaki sposób zgłaszać zagrożenia.

Reklamy

Policjanci przedstawili również, jak wygląda ich codzienna praca oraz zademonstrowali dzieciom policyjny sprzęt. Nie brakowało od najmłodszych pytań. Policjanci spotkali się z ciepłym odbiorem i radością uczestników.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski)


Zobacz też:

Bogdanka szuka nowych złóż węgla. Również w okolicach Hrubieszowa

Bogdanka szuka nowych złóż węgla. Również w okolicach Hrubieszowa

MOŻE KIEDYŚ…

Może kiedyś…