Horodło: Wakacyjna noc detektywów w bibliotece

W nocy z 26 na 27 lipca 2019 r. dziewiętnastoosobowa grupa dzieci w wieku od 4 do 15 lat miała okazję przeżyć niezapomniane chwile podczas „Nocy detektywów”, którą zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle.

Reklamy

 

Impreza rozpoczęła się o godz. 20.00 i trwała do 9.00 rano. Po pożegnaniu z rodzicami i złożeniu w jednej z sal przyniesionych śpiworów, plecaków i wielu innych „niezbędnych” rzeczy, rozpoczęliśmy nocną zabawę.

Uczestnicy „Nocy detektywów” zostali podzieleni na dwa rywalizujące ze sobą biura detektywistyczne, których pierwszym zadaniem było wymyślenie nazwy biura.

Przy rozwiązywaniu kolejnych zadań detektywi musieli wykazać się zmysłem obserwacji oraz ogólną wiedzą o pracy detektywa (quiz).

Konkurencją wymagającą odwagi i umiejętności było rozpoznawanie smaków i zapachów z zawiązanymi oczami. Z zadaniem tym uczestnicy poradzili sobie znakomicie.

Jednak najtrudniejszym wyzwaniem okazała się gra biblioteczna, w której należało zastosować podstawy detektywistyki. Młodzi detektywi rozwiązywali zagadki logiczne, rebusy, zaszyfrowane wiadomości, by odnaleźć ukrytą na terenie biblioteki tajemniczą szkatułkę. Listy ze wskazówkami do dalszej gry odnajdywali w przeróżnych zakamarkach naszej biblioteki.

Bezbłędnie wykonali wszystkie zadania. Nic im nie umknęło. Nie przeoczyli żadnej wskazówki. Zasłużyli na tytuł dobrych detektywów!

W trakcie nocnego maratonu nie było czasu na nudę, bowiem wiele ciekawych zadań i tajemniczych zagadek czekało do rozwikłania. Dzieci zmagały się z konkurencjami sprawdzającymi refleks, szybkość, zwinność i współpracę. Była również przerwa na kolację i chwilę relaksu w postaci pokazu mody oraz projekcji filmów.

I tak w doskonałych humorach, dotrwaliśmy do końca imprezy. Nasi detektywi wcale nie byli zmęczeni, a niektórzy nie zmrużyli tej nocy oka.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe licencje detektywistyczne oraz kartę daktyloskopijną z odciskami palców.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy spędzili ten czas razem z nami.

 

GBP Horodło

fot. GBP Horodło