Husynne: Ciągnik w Bugu

5 maja 2016 r. w miejscowości Husynne w gminie Hrubieszów kierujący ciągnikiem rolniczym, prowadząc prace polowe agregatem, przez nierozwagę zjechał z 5-metrowej skarpy do rzeki Bug. Kierowcy udało się wyskoczyć, zanim ciągnik wpadł do wody.

Reklamy

 

Strażacy w momencie przybycia zastali ciągnik w rzece, nad powierzchnię wody wystawała jedynie część przedniego koła. Ze zbiornika paliwa wypływał olej napędowy tworząc oleistą plamę na powierzchni wody.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz działaniach ratowniczych, mających na celu zabezpieczenie wody w rzece przed skażeniem oraz wydobycie ciągnika z wody.

Reklamy

Strażacy wykorzystując łódź podpłynęli w pobliże wycieku i rozstawili pływającą zaporę sorpcyjną w celu zebrania plamy olejowej. Po dojeździe na miejsce akcji zastępu GBM 2/8 z wciągarką z jednostki OSP Stefankowice, przystąpiono do wydobycia pojazdu na brzeg.

Strażacy w ubraniach wypornościowych podczepili linę, a następnie przy pomocy wciągarki wyciągnięto ciągnik na brzeg. Na miejscu zdarzenia była również Policja i Straż Graniczna.

 

 

Tekst i foto:

kpt. Piotr Sendecki