I miejsce dla Gminy Hrubieszów

W dniu 14 października w Centrum Informacyjno-Szkoleniowym Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli odbyła się uroczysta gala podsumowania etapu regionalnego VI edycji Konkursu „Przyjazna Wieś”. Pierwsze miejsce w zakresie infrastruktury społecznej zajął projekt Gminy Hrubieszów „Wioska Gotów w Masłomęczu”.

Reklamy

 

W dniu 14 października w Centrum Informacyjno-Szkoleniowym Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli odbyła się uroczysta gala podsumowania etapu regionalnego VI edycji Konkursu „Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowanej na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Podczas gali odbyło się wręczenie nagród na zwycięskich projektów w dwóch kategoriach: technicznej i społecznej. W ramach tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało łącznie 29 projektów.

Pierwsze miejsce w zakresie infrastruktury społecznej zajął projekt Gminy Hrubieszów „Wioska Gotów w Masłomęczu”. Gmina Hrubieszów otrzymała nagrodę finansową w wysokości 3,5 tys. oraz pamiątkowa tabliczkę, a jej projekt automatycznie awansował do etapu ogólnopolskiego (do którego przechodzą jedynie projekty, które zajęły I miejsce w etapach regionalnych).

Nagrodę, z rąk Zastępcy Dyrektora Departamentu Koordynacji Projektów Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Andrzeja Kloca i Dyrektora Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Antoniego Skrabuchy odebrał Wójt Gminy Hrubieszów Jan Mołodecki, który do Końskowoli przybył w towarzystwie masłomęckich Gotów.