Aby podkreślić wyjątkowy charakter Bożego Narodzenia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mienianach wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Reklamy

Boże Narodzenie to czas , kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwi, milsi, zapominają o sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, w dniu 17 grudnia 2021r. uczniowie z klas I – III Szkoły Podstawowej w Mienianach wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Pasterze, Królowie i Dzieci. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serce publiczności.

Reklamy

Piękny śpiew kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu uczniów z klas IV – VIII uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Występ zakończony brawami, był niezwykłym przeżyciem zarówno dla małych aktorów, jak i nauczycieli oraz zaproszonych gości. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas „Przekażcie sobie znak pokoju”.

Po zakończeniu głos zabrał dyrektor szkoły p. Robert Kryszczuk, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. W swej przemowie ks. kanonik Marian Garmol, podkreślił piękno tradycyjnych jasełek. Życzył wszystkim , abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród gości była również emerytowana pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Mienianach p. Zofia Litewczuk oraz radne Rady Gminy p. Barbara Ździenicka i p. Agnieszka Dąbrowska i panie z Rady Rodziców.

­

(info i fot. SP w Mienianach / UG Hrubieszów)


Zobacz też:

Mieniany: Dla zwierzaków w schronisku

Mieniany: Dla zwierzaków w schronisku


LubieHrubie na Instagramie