Jesienny Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Alojzów 2022 [ZDJĘCIA]

W dniu 29 września 2022 r. w Alojzowie odbył się „Jesienny Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

Reklamy

Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Werbkowicach.

W czasie Przeglądu prezentowany był dorobek artystyczny następujących placówek:

Reklamy

­

1. Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Lokomotywa” w Alojzowie;

2. Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Alojzowie;

3. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie.

„Jesienny Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” jest doskonałą okazją do integracji środowiska oraz uczestnictwa osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu publicznym, społecznym, kulturalnym.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

• Pani Aneta Karpiuk – Starosta Powiatu Hrubieszowskiego;

• Pani Monika Podolak – reprezentująca Panią Martę Majewską Burmistrza Miasta Hrubieszowa;

• Ks. Stanisław Kupczak – proboszcz Parafii rzymsko – katolickiej w Werbkowicach;

• Pan Dariusz Korneluk – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie;

• Pan Paweł Walencik – Przewodniczący Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności;

• Pan Łukasz Wojtaluk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Werbkowicach;

• Pani Jadwiga Stromkie – Przewodnicząca PSONI Koło w Zamościu;

• Pan Krzysztof Rysak – Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno – Wychowawczego w Zamościu;

• Pani Agnieszka Mrozowska terapeuta kulturalno – oświatowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie wraz z uczestnikami;

• Zarząd PSONI Koło w Werbkowicach z Przewodniczącą Panią Haliną Szpuga i Wiceprzewodniczącą Panią Martą Piotrowską – Lackowską wraz z członkami Komisji Rewizyjnej PSONI Koło w Werbkowicach;

• Dyrekcja, nauczyciele, dzieci i rodzice z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Lokomotywa” w Alojzowie;

• Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Alojzowie;

• Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie.

Po przywitaniu gości przez Panią Halinę Szpuga – Przewodniczącą PSONI Koło w Werbkowicach oraz Panią Martę Piotrowską – Lackowską – Wiceprzewodniczącą PSONI Koło w Werbkowicach, nastąpiła prezentacja inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie” oraz układu tanecznego „Roztańczone gruszki” w wykonaniu dzieci z NPT „Lokomotywa” i uczniów NSPS w Alojzowie.

Istotną częścią Przeglądu był wykład nt. „Arteterapia w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną” zaprezentowany przez Panią Dianę Duliban – Dyrektor NPT „Lokomotywa”.

Następnie występem muzycznym uświetnił Przegląd zespół warsztatowy „TAKT”, który wykonał dwa utwory: „Jeden moment” zespołu Pektus oraz „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty.

W drugiej części Przeglądu zaprezentowali się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie w adaptacji kabaretu pt. „Przyjaciele” grupy CZESŁAW.

Na koniec Przeglądu wszyscy uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Lokomotywa” w Alojzowie zostali uhonorowani wielkimi brawami. W imieniu organizatora Przeglądu – PSONI Koło w Werbkowicach dyplomy i upominki wręczali Pani Aneta Karpiuk – Starosta Powiatu Hrubieszowskiego; Pani Monika Podolak – reprezentująca Panią Martę Majewską Burmistrza Miasta Hrubieszowa; Ks. Stanisław Kupczak – proboszcz Parafii rzymsko – katolickiej w Werbkowicach; Pan Dariusz Korneluk – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie; Pan Paweł Walencik – Przewodniczący Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności; Pan Łukasz Wojtaluk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Werbkowicach; Pani Jadwiga Stromkie – Przewodnicząca PSONI Koło w Zamościu; Pan Krzysztof Rysak – Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Zamościu.

Nie zapomniano również o upominkach dla naszych gości, które wręczyli uczestnicy WTZ w Alojzowie.

Dla wszystkich uczestników Przeglądu wystąpił w kameralnym recitalu Pan Tomasz Brudnowski – kompozytor, aranżer i pianista. Jeden z założycieli teatru piosenki „Młyn” z Hrubieszowa.

Dzięki wsparciu finansowemu ze środków PFRON za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie możliwe było przygotowanie Przeglądu. A tym samym zaakcentowanie, iż integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną ze środowiskiem lokalnym jest niezmiernie ważna i możliwa.

­

PSONI Koło w Werbkowicach

ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. PSONI Koło w Werbkowicach


Zobacz też:

Dołhobyczów: „Żołnierz umiera dla innych, nigdy dla siebie” [ZDJĘCIA]

Dołhobyczów: „Żołnierz umiera dla innych, nigdy dla siebie” [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →