Jubileusz zespołu tanecznego „Wesoła Ferajna” z Husynnego

10 lat temu, dokładnie 1 lipca 2008 roku, w Husynnem powstał Zespół Taneczny „Wesoła Ferajna”. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach.

Reklamy

 

Pierwszym instruktorem była Grażyna Woźnica, od 2011 jest nim Anna Myśliwiec. Zespołem liczącym obecnie 10 osób kieruje Iwona Olejniczak. Zespół ubarwia swoimi występami imprezy lokalne, uatrakcyjnia imprezy gminne i powiatowe, kilkakrotnie jeździł na Roztocze. Okazjonalnie przygotowuje przedstawienia i scenki kabaretowe. Wspólnie z KGW organizują różne imprezy lokalne. Jeżdżą na wycieczki krajoznawcze.

Na uroczystość przybyły władze samorządowe gminy, przedstawiciel władz powiatu, jednostek organizacyjnych gminy, przedstawicielki organizacji pozarządowych. Do Husynnego, zjechały także delegacje zespołów działających na terenie gminy Hrubieszów oraz goście z zaprzyjaźnionych gmin.

Były podziękowania, gratulacje i życzenia. Dla zespołu była nagroda finansowa, liczne prezenty no i oczywiście kwiaty a od Zespołu szampan i okolicznościowy tort. A wszystko przy uroczystym obiedzie i oprawie muzycznej Jubilatów.

Uroczystość ubarwiły występy „Wesołej Ferajny” w kilku wejściach tanecznych.

 

 

Tekst i fotografie:

Jacek Fuchs / Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach