Jubileuszowy Dzień Seniora w Moroczynie

Jednym z głównych punktów obchodów Dnia Seniora w Moroczynie jest koronacja Króla
i Królowej Seniorów. Tak też stało się i w tym roku, podczas jubileuszowych 15 obchodów tego święta. Do zacnego grona Seniorów przyjęto również nowych członków.

Reklamy

 

Prezentacja multimedialna  przypomniała przebieg Dnia Seniora z 2015 r.

Część artystyczną zespołu „Czerwona Jarzębina” stanowiły: nowe piosenki, piosenki o miłości i wspólne kolędowanie. Wieczór umiliły „Śpiewające akordeony”, muzyczna zabawa, która wciągnęła wszystkich do wspólnego śpiewania.

To, że taniec jest dobry na wszystko można było się przekonać podczas ostatniej części wieczoru, zabawy tanecznej. Powracających do domu uczestników troszeczkę zaskoczyła zima ale obecny w Moroczynie św. Mikołaj miał dobre wyczucie pogodowe. Każdy otrzymał od niego ciepłe skarpety.

Na ręce organizatorów składano podziękowania i upominki, którymi obdarowywano także Seniorów, a szczególnie tych najstarszych. Święto to uznawane jest za jedno z ważniejszych we wsi. Nagrody finansowe dla organizatorów przyznali: wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki i przewodniczący Rady Gminy Jerzy Fedorczuk.

Starosta hrubieszowski uhonorował organizatorów nagrodą rzeczową a przekazała ją Danuta Kozłowska – członek Zarządu Powiatu. Na spotkanie przybyli także: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach Aleksandra Muzyczuk, p.o. kierownika Centrum Integracji Społecznej w Mienianach Justyna Czernij-Jezierska, radny Henryk Herda oraz delegacja KGW z Husynnego.

Spotkanie prowadzili: przewodnicząca KGW Józefa Czajka, sołtys wsi Roman Topor i organizatorka wielu uroczystości lokalnych i gminnych Irena Czerwińska.

Uroczystość odbyła się 10 stycznia 2016 roku w świetlicy w Moroczynie.    

 

 

info i fot. UG Hrubieszów