Kasia i jej prace

Kasia Jóźwiak – absolwentka kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na UMCS w Lublinie. To bardzo miła, ciepła i pełna pomysłów osoba. Miałem okazję współpracować z Kasią kilka lat temu.

Reklamy


Postanowiłem ponownie ją odwiedzić i zostałem zaproszony do Mołodiatycz (gm. Trzeszczany) na pogawędkę i mały fotoreportaż. 

Zastałem Kasię podczas pracy nad ozdobami świątecznymi, które tworzy ręcznie. Efekty pracy Kasi są niesamowite. Ozdoby i każdy w nich detal jest dopracowany: śnieg, budynki, pomosty, ośnieżone drzewa. Wszystko to bajecznie wygląda. Na zdjęciach może tego dokładnie nie widać, bo przy wieczornym świetle trudno jest zrobić dobry fotoreportaż w kilka minut bez lampy lub specjalnego doświetlania.

Wpatrując się w te niesamowite prace przychodzą mi na myśl moje młode lata, kiedy czytałem baśnie norweskie „Zamek Soria Moria” czy baśnie Hansa Christiana Andersena.

Postanowiłem nabyć jedną z wykonanych przez Kasię ozdób świątecznych, które zwiastują nadchodzące już niedługo święta Bożego Narodzenia. 

Zapraszam Państwa do odwiedzenia Kasi oraz kupna jej wypracowanych prac.

A z Kasią jestem już umówiony na następne spotkanie, które będzie poświęcone malarstwu. Myślę, że trzeba promować naszych zdolnych ludzi, którzy zajmują się szeroko rozumianą sztuką.

 


Tekst i foto Marek Ryś

http://www.videofilmowanie.hru.pl/

http://www.polskiekrajobrazy.pl/index.php?option=com_users&task=profile&id=836&Itemid=149