30 września 2023

Kilogram narkotyków zabezpieczony przez pograniczników z Chłopiatyna i policjantów z Tomaszowa (ZDJĘCIA)

Blisko kilogram zabezpieczonych narkotyków to efekt pracy policjantów z Tomaszowa Lubelskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej z Chłopiatyna.

Reklamy

Tomaszowscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki SG w Chłopiatynie ustalili, że 18-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego może posiadać przy sobie narkotyki.

Młodego mężczyznę zatrzymano, kiedy na jednej z tomaszowskich ulic siedział w samochodzie, jako pasażer. Podczas przeszukania, ujawniono przy nim sproszkowaną substancję psychotropową. Kilka porcji dilerskich sproszkowanego narkotyku miał też przy sobie 17-latek, który był drugim pasażerem pojazdu.

Reklamy

Dalsze ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do mieszkania 22-letniego tomaszowianina, gdzie znaleziono blisko 350 gramów skrystalizowanej substancji narkotycznej oraz 20-latka z gminy Tomaszów Lubelski, u którego ujawniono pół kilograma marihuany oraz kilkanaście gramów mefedronu. Kolejne porcje mefedronu zabezpieczono na terenie posesji 18-letniego mieszkańca tej samej gminy.

W tej sprawie zostało zatrzymanych łącznie 5 osób, które usłyszały zarzuty posiadania narkotyków. Wobec trójki z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 22-letni tomaszowianin za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Reklamy

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

­

(info i fot. KPP Tomaszów Lubelski)


Zobacz też:

Hrubieszów: Nietrzeźwy kierowca busa wiózł dzieci do szkoły

Hrubieszów: Nietrzeźwy kierowca busa wiózł dzieci do szkoły